PONIEDZIAŁEK

PRZYPOMINAM O KONIECZNOŚCI USPRAWIEDLIWIANIA NIEOBECNOŚCI

Wychowanie fizyczne – ćwiczenia ogólnosprawnościowe z użyciem szarf, w parach oraz drużynowe z użyciem woreczków z elementem rywalizacji.

RECYTOWALIŚMY WIERSZ – byłam pełna podziwu dla przygotowania! Spisali się świetnie! Dziękuję też państwu za pamięć i pomoc w przygotowaniach – niby „mała rzecz” a uczniowie bardzo poważnie do niej podeszli i cieszyli się ze swojego osiągnięcia. 🙂

 

I POWTÓRKA PRZED SPRAWDZIANEM

kserówka: wdrażanie do czytania poleceń ze zrozumieniem, odpowiadanie na pytania, tworzenie ogłoszenia

KĆ: 64-65 – można poćwiczyć pisanie zaproszenia, musi ono zawierać: nagłówek „Zaproszenie”, kto kogo zaprasza, na co, kiedy, o której dokąd – dziś zwracaliśmy uwagę na to, że te wszystkie informacje można ładnie ująć w jednym zdaniu, a w drugim ewentualnie poprosić o potwierdzenie przybycia.

M: 66-67

kserówka: skupiliśmy się na odczytywaniu cyfr setek, dziesiątek i jedności oraz zapisie liczby cyframi, gdy podano, że np. są dwie dziesiątki i 3 jedności – 23, można również poćwiczyć zapis słowny liczb, a szczególnie: dziewięćset, dziewięćdziesiąt, sześć, pięćdziesiąt, sześćdziesiąt, sześćset – bo te jeszcze sprawiają nam czasem problem.